streda, 17. júl 2024

PodnikaniePortal.sk

O podnikaní a financiách

Užitočné informácie pre podnikateľov a účtovníkov obsahuje Zákon o dani z príjmov

Človek sa musí vedieť obracať, a keď nepomôžu vlastné vedomosti, treba skrátka vedieť, kde hľadať. Dobrým ťahákom je stránka s online právnymi predpismi.

Užitočné informácie pre podnikateľov a účtovníkov obsahuje Zákon o dani z príjmov
Užitočné informácie pre podnikateľov a účtovníkov obsahuje Zákon o dani z príjmov (zdroj: komerčný článok)

Daň z príjmov podľa platného zákona

Každý rok sa opakuje rovnaký scenár. S blížiacim sa koncom marca, keď je posledná možnosť odovzdať daňové priznanie za predošlé účtovné obdobie, mnohí chytia paniku a radšej by stokrát navštívili zubára, ako sa raz prehrabali vo svojich papieroch. Šťastie majú tí, čo toho nemusia priznávať veľa a daňové priznanie spravia viac-menej za štvrť hodinku, často aj bez pomoci účtovníka či štúdia Zákona o dani z príjmov. Čo ale tí, ktorí majú veľké firmy, zamestnancov a aj veľké zisky? Všetko chce systém, veď iba tak sa dá dosiahnuť prosperita a dobré renomé. Poďme na to pekne po poriadku. Alebo si treba znovu sadnúť k teórii účtovníctva, alebo nájsť vhodný zdroj informácií, kde je všetko pohromade. Úplne najlepšie však bude, ak je tento zdroj pravidelne aktualizovaný, aby ste rok čo rok vedeli zaúčtovať a priznať svoj príjem správne. Potom pre vás žiadna daň z príjmov nebude strašiakom. Vďaka Zákonu o dani z príjmov bude účtovanie jednoduché.

Zákon o dani z príjmov pre FO a PO

Zaregistrujte sa na zakony.judikaty.info a získajte online kompletnú a aktualizovanú verziu všetkých právnych predpisov, aj Zákona o dani z príjmov. Vyhľadajte kľúčové slová, ktoré vás zaujímajú, poučte sa o základných právnych termínoch, o daniach fyzických a právnických osôb. Poznať teóriu o príjmoch a výdavkoch a o tom, ktorý príjem podlieha zdaneniu a ktorý nie, však padne vhod komukoľvek, aj bežný zamestnanec má tak možnosť skontrolovať, či ho zamestnávateľ v práci neoklamal pri vyplácaní mzdy. V Zákone o dani z príjmov sa každoročne upravuje množstvo súm potrebných pri vypĺňaní daňového priznania, neváhajte sa ale naň obrátiť kedykoľvek v roku. Je to dobrá cesta na overenie toho, či bude pre vás konkrétna práca rentabilná alebo si budete hľadať niečo lepšie, z čoho vám osobne ostane viac. To je praktický pohľad na Zákon o dani z príjmov. Už to viac nie je pre nás len kopa múdrych papierov, ale studnica cenných informácií.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!