nedeľa, 2. október 2022

PodnikaniePortal.sk

O podnikaní a financiách

Začínate s podnikaním? Tieto doklady budete potrebovať

Ak chcete začať s podnikaním, tak sa pripravte na to, že vás čaká množstvo papierovačiek a telefonátov. Nie je to také jednoduché, ako to môže vyzerať a niekedy je dobré poradiť sa so skúseným podnikateľom. V dnešnom článku sa zameriame konkrétne na to, ktoré doklady budete pre začiatok podnikania potrebovať.

Začínate s podnikaním? Tieto doklady budete potrebovať (Foto: unsplash.com)

Od toho, aké dokumenty budete potrebovať závisí, ktorú z právnych foriem podnikania si vyberiete. V prípade živnosti ohlasujete založenie na príslušnom okresnom úrade. Je potrebné predložiť – doklad o plnoletosti, o bezúhonnosti, súhlas súdu, doklad o odbornej spôsobilosti, o oprávnení užívať nehnuteľnosť a súhlas zástupcu s ustanovením do funkcie. Pri VOS je potrebná spoločenská zmluva, ktorá musí obsahovať obchodné meno a sídlo spoločnosti, mená a bydliská spoločníkov, a predmet podnikania. Potrebné je aj oprávnenie na podnikanie.

Náš tip: Pri zriadení nechajte starosti na druhých. Využite aj zľavové kódy Firmáreň a ešte aj ušetríte.

Pri s.r.o. je potrebných viacero dokumentov, no závisí aj na konkrétnych spoločnostiach. Disponovať musíte overenou kópiou živnostenského oprávnenia, zakladateľskou listinou, vyhlásením jediného spoločníka, vyhlásením zakladateľa, spoločenskou zmluvou, stanovami, vyhlásením o splatení vkladov, znaleckým posudkom, podpisovým vzorom konateľov, nájomnou zmluvou a listom vlastníctva.

Zdroj: https://www.napadynapodnikanie.sk/ako-zacat-podnikat/

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!