streda, 19. jún 2024

PodnikaniePortal.sk

O podnikaní a financiách

Začínate s podnikaním? Tieto doklady budete potrebovať

Ak chcete začať s podnikaním, tak sa pripravte na to, že vás čaká množstvo papierovačiek a telefonátov. Nie je to také jednoduché, ako to môže vyzerať a niekedy je dobré poradiť sa so skúseným podnikateľom. V dnešnom článku sa zameriame konkrétne na to, ktoré doklady budete pre začiatok podnikania potrebovať.

Začínate s podnikaním? Tieto doklady budete potrebovať (Foto: unsplash.com)

Aké doklady

Od toho, aké dokumenty budete potrebovať závisí, ktorú z právnych foriem podnikania si vyberiete. V prípade živnosti ohlasujete založenie na príslušnom okresnom úrade. Je potrebné predložiť – doklad o plnoletosti, o bezúhonnosti, súhlas súdu, doklad o odbornej spôsobilosti, o oprávnení užívať nehnuteľnosť a súhlas zástupcu s ustanovením do funkcie. Pri VOS je potrebná spoločenská zmluva, ktorá musí obsahovať obchodné meno a sídlo spoločnosti, mená a bydliská spoločníkov, a predmet podnikania. Potrebné je aj oprávnenie na podnikanie.

Náš tip: Pri zriadení nechajte starosti na druhých. Využite aj zľavové kódy Firmáreň a ešte aj ušetríte.

Ak ide o s.r.o.

Pri s.r.o. je potrebných viacero dokumentov, no závisí aj na konkrétnych spoločnostiach. Disponovať musíte overenou kópiou živnostenského oprávnenia, zakladateľskou listinou, vyhlásením jediného spoločníka, vyhlásením zakladateľa, spoločenskou zmluvou, stanovami, vyhlásením o splatení vkladov, znaleckým posudkom, podpisovým vzorom konateľov, nájomnou zmluvou a listom vlastníctva.

Zdroj: https://www.napadynapodnikanie.sk/ako-zacat-podnikat/

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!