streda, 17. júl 2024

PodnikaniePortal.sk

O podnikaní a financiách

Podnikanie na materskej – dá sa to? A čo sú najúspešnejšie odvetvia, v ktorých matky podnikajú?

Aj keď sa každá matka na materskej dovolenke predovšetkým stará o svoje dieťa, je veľa žien, ktorým po vypadnutí z klasického pracovného tempa, práca chýba. Jedným z najlepších spôsobov práce, ktoré sa dajú robiť aj z domu a sú flexibilné, je práve podnikanie. Má však v tejto brandži žena s malým dieťaťom vôbec šancu na úspech?

Podnikanie na materskej - dá sa to? A čo sú najúspešnejšie odvetvia, v ktorých matky podnikajú?
(zdroj: unsplash.com)

Podnikanie s hračkami

Štúdie ukazujú, že naozaj nie je bežné, aby sa podnikanie matiek na materskej dovolenke rozvinulo hneď v prvých rokoch. To ale neznamená, že je vopred odsúdené na zánik. Myšlienky na podnikanie prichádzajú u každého z iného dôvodu. U čerstvých mamičiek sa niektoré zrodia prirodzene, iné zasa s nedostatkom možností pre pohodlie dieťaťa. Práve vychádzanie z vlastného dieťaťa dokáže podnikanie mladej mamičky naozaj nakopnúť, pretože sa doňho púšťa s optimizmom, že pomôže nielen svojmu dieťatku, ale aj mnohým ďalším. Príkladom takéhoto podnikania je napríklad nápad vytvorenia edukačnej hračky, vďaka ktorej sa deti učia zaviazať si šnúrky na topánkach. Edukačné hračky sú vo všeobecnosti dobrým nápadom, obzvlášť keď z vlastnej skúsenosti objavíte dieru na trhu a pustíte sa do jej vypĺňania.

Zriaďte si internetové poradenstvo

Okrem hračiek majú mamičky určite aj kopy detského oblečenia. V tomto smere určite diera na trhu nie je, ale čo tak vymysleť si vlastný, originálny dizajn, ktorý sa možno niekomu zapáči natoľko, že ho bude chcieť mať doma? Potlač textilu nie je nič náročné, stačí byť len kreatívny a urobiť dobrú grafiku. Ak sa chcete aj na materskej venovať tomu, čo ste robili predtým, no nejde to z časových a priestorových dôvodov, prečo si nezaložiť online kurzy a školenia, na ktorých môžete svoje know-how odovzdávať aj z domu! Či už ste odborníčkou na IT technológie, ekonómiu alebo čokoľvek iné, vytvorte webový portál, na ktorom si budú môcť záujemcovia zakúpiť online školenia. Boom zažívajú aj detské nosiče. Aj keď je momentálne na trhu obrovské množstvo produktov, nájdite výnimočnosť toho svojho. Veľmi populárne sú šatky, ktorých výroba nie je až taká náročná a ktoré môžete obohatiť o svoj originálny dizajn.

Neprídete ani o materskú dávku

Hoci nie každá mamička sa s nadšením venuje na materskej pečeniu a vareniu, nájdu sa aj také. Prečo to nepovýšiť na podnikateľský zámer? Či už pečiete torty, robíte výborné marmelády, alebo domáce šťavy – skúste, či po nich nebude dopyt aj mimo okruhu vašich známych. V súčasnosti je in práve všetko domáce, a tak možno práve vy prerazíte so svojím originálnym receptom. Samozrejme, jedným z najpopulárnejších povolaní je momentálne byť influencerom. Aj to je určitý spôsob podnikania, hoci konkurencia je obrovská. Ak však nájdete niečo, čím zaujmete tisíce sledovateľov, môžete sa tešiť na ponuky na spoluprácu a peniaze zarobené z domova. Bojíte sa, že by ste prípadným podnikaním mohli prísť o svoju materskú dávku? Nemusíte. Samostatne zárobkovo činné osoby totiž môžu podnikať bez obmedzenia aj na materskej dovolenke, nesmiete mať však dlh na nemocenskom poistení za posledných päť rokov.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!