streda, 17. júl 2024

PodnikaniePortal.sk

O podnikaní a financiách

Ako na prenájom nehnuteľnosti cez Airbnb?

Mnohí značku Airbnb stále nepoznajú, hoci je táto webová doména na Slovenskú už niekoľko rokov aktuálna. Poskytovať ubytovanie a zarábať teda môžete aj vy. O čo vlastne ide, ako Airbnb funguje a ako s ním začať?

Ako na prenájom nehnuteľnosti cez Airbnb
Ako na prenájom nehnuteľnosti cez Airbnb? (Foto: Airbnb)

Čo je to Airbnb?

Je to medzinárodná webová platforma, ktorá slúži k prenajímaniu bytov, domov, izieb, chatiek či iných nehnuteľností určených na krátkodobý prenájom. V prípade, že máte možnosť, môžete sa po registrácii na webe Airbnb prenajímateľom stať aj vy.

Čo to Airbnb vlastne znamená? Air bed and breakfast. Tento portál slúži predovšetkým ľuďom cestujúcim do zahraničia, ktorí hľadajú iný druh ubytovania ako sú napríklad hotely alebo predražené apartmány. Výhodou Airbnb je cenovo výhodné a komfortné ubytovanie. Ceny prenájmov sú v priemere o 30 – 50% nižšie ako v prípade hotelov či penziónov.

Celkovo je Airbnb veľmi obľúbené, odporúčajú ho cestovatelia po celom svete. Nechýbajú ani kupóny na známom webe https://www.kuponyzdarma.sk/airbnb-cz/, kde nájdete kupóny v podobe extra kreditu na ubytovanie či zážitky, ktoré si môžete cez Airbnb rezervovať. Platnosť extra kupónu je celý rok, do kedy je možné získať kredit nie je momentálne presne známe, odporúčame sa preto registrovať na Airbnb s extra kreditom čím skôr.

Prenájom bytu cez Airbnb

Prvou a zároveň i najčastejšou otázkou pred tým, ako sa prenajímateľ vôbec zaregistruje je, koľko ho bude registrácia stáť. Pravdou je, že registrácia a zadanie ponuky ubytovania je úplne zadarmo. Jediný poplatok, ktorý Airbnb odvádzate, sú 3% zo sumy prenájmu a to až vtedy, keď budete mať potvrdenú rezerváciu.

Ide iba o servisný poplatok určený na chod a funkcionalitu webu. Registrácia je úplne jednoduchá a prebieha v pár krokoch. Je potrebné vyplnenie registračného formulára, kde vyplníte meno, email, telefóne číslo, platobné údaje. Navyše získate aj extra kredit, ktorý môžete využiť na cestovanie a zážitky. Samozrejme zárobky z prenájmu si môžete nechať riadne zaslať na váš bankový účet. Po registrácii následne už len zadávate ponuku prenájmu svojej nehnuteľnosti.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!